دوره شماره
1401/05/01

بر اساس یک خبر، پرسپشن دارای چرخشی از اینستالیشن‌های هنری دیجیتال همه‌جانبه است که به مهمانان امکان می‌دهد از هنرمندان مورد علاقه خود به روش‌های جدیدی در فضای 17 هزار فوت مربعی لذت ببرند.

موزه پرسپشن در اولین نمایش خود در 10 ژوئن، با نمایشگاه لئوناردو: مرد جهانی که زندگی و آثار لئوناردو داوینچی را روایت می‌کند، افتتاح شد.

موزه می‌گوید این سفر یک ساعته و سه قسمتی «مهمانان را به ذهن استاد رنسانس منتقل می‌کند».

طبق گفته پرسپشن سه نمایشگاه گالری 360 درجه‌ای، به عنوان بخشی از این نمایشگاه، مهمانان را در آثار، مطالعات، و یافته‌های داوینچی به عنوان یک معمار، مهندس، کیمیاگر، هنرمند، فیلسوف و مجسمه‌ساز غوطه‌ور می‌کند:

سالن بزرگ: فصل‌های زندگی نابغه ـ در بدو ورود، میهمانان وارد یک تئاتر 28 فوتی و چهار دیواری می‌شوند و در آنجا از نگاه داوینچی به ایتالیای دوره رنسانس سفر می‌کنند، در حالی که فصل‌هایی از زندگی او در طول یک نمایش فیلم 35 دقیقه‌ای هر دیوار از تئاتر چشم انداز بصری متفاوتی از همان داستان را در حین باز شدن روایت به تصویر می‌کشد. با استفاده از پروجکشن لیزری پیشرفته و صدای انتقالی، مهمانان با شاهکارهای مهندسی و معماری داوینچی در هنگام پرواز با ماشین پرنده او، ایستادن در کلیساهای جامع که به صورت دیجیتالی از طریق هندسه ساخته شده‌اند و با چتر نجاتی که در اصل توسط خود استاد طراحی شده بود در توسکانی شناور می‌شوند، آشنا می‌شوند.

نقاشی با نور: شام آخر ـ همانطور که مهمانان به سفر دیجیتالی خود ادامه می‌دهند، آنها را مجذوب این برداشت تازه از یکی از افسانه‌ای‌ترین نقاشی‌های داوینچی در دوران رنسانس عالی ایتالیا می‌کند: شام آخر. در گالری با دیوارهای ال‌ای‌دی از کف تا سقف، یکی از معروف‌ترین آثار هنری جهان از طریق انفجار نور، رنگ، شکل و صدا جان می‌گیرد.

گالری: مونالیزای پرسپشن ـ در این گالری، از مهمانان توسط لیزا دل جوکوندو ـ که در دنیا با نام مونالیزا شناخته می‌شود ـ استقبال می‌شود. همراه با موسیقی اصلی، مونالیزا داستان تاثیر خود را بر جهان برای بیش از 500 سال به عنوان شناخته‌شده‌ترین، پربازدیدترین، خوانده‌شده و نوشته‌شده‌ترین تصویر در دنیای هنر بیان می‌کند.

جهت مشاهده تصاویر اصلی متن به منبع مطلب مراجعه نمائید.

منبع مطلب

ارسال نظر در مورد اين مقاله